Notice: Only variables should be assigned by reference in /home/parfumsbg/dev.parfumsbg.com/templates/lightbreeze-red/index.php on line 12
Методи за създаване на парфюми

Категории

bezpl-dostavka.jpg

Промоции

Методи за създаване на парфюми Част 1


Изработването на един парфюм изисква много усилия и заради това едва ли някои ще се учуди, че това е цяла наука. Освен усилията на парфюмериста да сътвори съвършената консистенция, съществената функция на дизайнера в изработката на уникално шишенце, също и изобретателната функция да се открие най-съответстващото име на парфюма, извличането на благоуханието от компонентите, изредени на опаковката, като цяло не е лесна мисия.
На вашето внимание ви представяме най-популярните методи за създаване на парфюми. От изброените по долу някои са плод от още от древността, а други са резултат от съвременни методи:


- Студено пресоване – всички сме наясно за тази техника при маслините, но и тя се използва се само при тях, а и при извличането на парфюмни нотки. Употребява се  основно при преправката на цитрусови нотки, понеже тяхното деликатно благоухание не би понесло термичната обработка. Самият метод представлява надупчване на кората на цитрусовия плод и с помощта на механично натискане се отделя етеричното масло.


- Дестилация – навярно най-разпространения метод при изработката на спиртна напитка, дестилацията е и използват метод при извличането на ценните благоухания от растенията, плодовите цветчета и ароматните рози, разбира се. Известни са различни техники при дестилацията на парфюми:


  • * Парна – при тази техника компонентите се нагряват във воден разтвор и онези пари, които преминават през тях, извличат благоуханните масла. Метода се използва при извличането на уханието от цветя, листа и стълба.


  • * Суха – при тази техника метода е същия, но се нагрява директно растението. Препоръчителна е за извличане на ухание от кехлибар и други дървесни нотки, като същевременно им придава аромат на „прегоряло“.


  • * Фракция – при тази техника посредством дестилацията на различни елементи на изходния материал могат да бъдат селектирани някои от тях. Така е възможно да се инспектира метода, като се селектират крайните резултати. Независимо, че тази техника е по-скъпа, тя е препоръчителна сред парфюмеристите, понеже с тяхна помощ е възможно да се махнат неприятните примеси в благоуханието на парфюмите и по този начин да им придаде неповторимост.


- Мацелария – Този метод е най-използвания при извличането на аромат. Посредством мацеларията се извличат парфюмни нотки както от растения, така и от ухания от животински произход. Техниката представлява метод, посредством които необработения материал се потапя в разтвор, извличащ благоуханните съставки. На този етап се употребяват различни разтвори, като етанол. Разтворът спомага за извличането на уханието от растението и след това консистенцията се изпарява чрез нагряване. Със съдействието на алкохол се отделя парфюмния аромат.


- Извличане – този метод се е използвал в древността при извличането на парфюмите. При тази техника се употребява животинска мазнина и се използва при извличането на ухания от по-изтънчени необработени материали, като жасмин, портокалови цветчета и тубероза. Макар, че е особено щадящ за необработените материали, той не се употребява на този етап, защото от икономическа гледна точна не е изгоден и ефективен от гледан точка на времето за приготвянето на този метод.

Количка

 x 

Количката е празна

Нови Продукти

.....................................