Notice: Only variables should be assigned by reference in /home/parfumsbg/dev.parfumsbg.com/templates/lightbreeze-red/index.php on line 12
Любопитни факти за парфюмите, които може би не знаете ( Част 1 )

Категории

bezpl-dostavka.jpg

Промоции

Любопитни факти за парфюмите, които може би не знаете ( Част 1 )


Интересно обстоятелство представлява факта, че в далечното минало парфюма е изпълнявал функцията да затулва  неприятните миризми от нечистоплътни тела. Смятало се е, че хората с аристократична кръв прикривали нечистотиите си като се обливали с парфюм.
Първият актуален парфюм се е взимал през устата. Сътвореният през 1370 година парфюм „Hungary Water” представлява първия модерен парфюм, които е служел за направата на бренди. С цел да се достигне максимално въздействие от парфюма, независимо, че се е впръсквал върху тялото, той се е и пиел.
Сътворяването на парфюм не е лесна задача и поради тази причина обонянието на парфюмеристите трябва да е добро. Началото на кариерата на даден парфюмерист се е поставяла с тест – връчвали са се ароматни нотки, сътворен от 250 различни ухания. За да преминат теста е нужно разгадаят ароматите.
Често срещаното енергично разтъркване на китките е напълно погрешно. Причината е , че когато парфюма се разтърка композицията от аромати се разрушава. Правилният начин е парфюма да се пръсне от вътрешната страна на китките и лактите, зад ушите и в основата на ключицата. Целта е парфюма да „поеме дъх“ след впръскването му.  
 Хубаво е когато избирате даден парфюм да не се влияете от уханието им върху чужда кожа, а първо да го изпробвате. Защото парфюмите ухаят различно върху всеки човек. Причината за това е , че pH-то, влажността и типовете кожа, както и хормоналните рецептори са различни.


Един от най-скъпия обонятелен рецептор принадлежи на парфюмерист. Напълно обосновано е, поради простатата причина, че както лекоатлет би застраховал краката, или Бен Търпин – кривогледството си, така и парфюмерист би застраховал най-скъпата и доходоносна част от тялото си. Любопитен факт е, че според някои източници това е направил и Жан Чарлз. Още по-любопитно е, че към своя край, той е изгубил обонянието си, но то това не му е попречило да сътвори своя шедьовър Miss Dior – по същия начин когато Бетовен е загубил слуха си, но е продължавал да твори своите велики произведения.

Следва продължение…………………..

Количка

 x 

Количката е празна

Нови Продукти

.....................................